Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Plotery to sterowane komputerowo urządzenia wykorzystujące nowatorski pomysł połączenia plotera tnącego nożem mechanicznym ze skanerem o wysokiej rozdzielczości.
Ploter został stworzony do wycinania kształtów w tkaninach, folii, filcu, papierze i piance. Znakomicie współpracuje z programami graficznymi, również do projektowania haftów i hafciarkami.

Obecnie plotery Brother ScanNCut są podzielone na dwie główne serie: CM oraz SDX.

Wzór do wycinania można wybrać z pamięci urządzenia albo narysować go i zeskanować, a następnie wyciąć.
Formy do wycięcia możemy zaprojektować także na komputerze przy pomocy darmowego programu Brother ScanNCutCanvas lub w dowolnym, wektorowym programie graficznym.

Bardziej zaawansowane modele ploterów mają więcej wzorów wbudowanych w pamięć, większy ekran dotykowy, dodatkowe ostrza obrotowe, automatyczny docisk noża i możliwość cięcia bez maty (cięcie z rolki).

Plotery Brother ScanNCut

Ploter tnący Brother SDX2250D Ploter tnący Brother SDX2250D
Producent: Brother
Cena:

4 060,00 zł

szt.
zobacz więcej
Ploter tnący Brother ScanNcut SDX1250 + GRATIS Ploter tnący Brother ScanNcut SDX1250 + GRATIS
Producent: Brother
Cena:

3 050,00 zł

Cena regularna: 3 220,00 zł

Najniższa cena: 3 220,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Ploter tnący Brother ScanNCut SDX1000 Ploter tnący Brother ScanNCut SDX1000
Producent: Brother
Cena:

2 840,00 zł

szt.
zobacz więcej
Ploter tnący Brother ScanNCut CM300 Ploter tnący Brother ScanNCut CM300
Producent: Brother
Cena:

1 940,00 zł

szt.
zobacz więcej
Ploter tnący Brother ScanNCut CM260 Ploter tnący Brother ScanNCut CM260
Producent: Brother
Cena:

1 850,00 zł

szt.
zobacz więcej

Plotery znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach, od hobbystycznego scrapbookingu po profesjonalne aplikacje w przemyśle odzieżowym. Wśród różnorodnych zastosowań, na uwagę zasługuje ich rola w personalizacji odzieży za pomocą aplikacji wycinanych z folii flex i flock oraz wycinaniu motywów z tkanin do patchworku czy aplikacji na tekstyliach. Plotery do tkanin pozwalają na precyzyjne wycinanie różnorodnych kształtów, co otwiera wiele możliwości kreatywnego wykorzystania w różnych projektach.

Plotery tnące to również niezastąpione narzędzie w tworzeniu dekoracji domowych czy reklamowych. Mogą być wykorzystywane do wycinania szyldów, tabliczek informacyjnych, a także szablonów do malowania ozdobnych motywów. Dzięki nim możliwe jest również tworzenie szablonów do tworzenia napisów w kamieniu metodą piaskowania, co znajduje zastosowanie w branży reklamowej oraz dekoracyjnej.

Plotery tnące Brother to rozwiązania wysokiej jakości, które cieszą się uznaniem zarówno wśród hobbystów, jak i profesjonalistów. Wprowadzenie innowacyjnego połączenia plotera tnącego nożem mechanicznym ze skanerem o wysokiej rozdzielczości sprawia, że plotery Brother ScanNCut są wszechstronnymi narzędziami do kreatywnego tworzenia. Dzięki swojej wszechstronności i łatwości obsługi, plotery Brother znajdują zastosowanie zarówno w domowych pracowniach, jak i w zakładach przemysłowych.

Podstawowa różnica między ploterami serii CM oraz SDX polega na tym, że w ploterach serii CM wysokość noża ustawiamy ręcznie natomiast plotery serii SDX same w sposób automatyczny potrafią ustawić wysokość noża. Plotery SDX posiadają czujnik grubości ciętego materiału i potrafią automatycznie dobrać głębokość cięcia do grubości ciętego materiału. Plotery SDX posiadają jeszcze jedną ważną funkcjonalność. Potrafią one
w sposób automatyczny wykonywać cięcia wieloetapowe. W pierwszym etapie tną na głębokość na przykład 1 mm, następnie automatycznie wysuwają nóż na 2 mm i wykonują drugie cięcie. W ten sposób plotery SDX są w stanie przecinać materiały o grubościach
nawet do 3 mm. W ustawieniach plotera możemy w milimetrach ustawić głębokość każdego etapu - parametr "cut amount".

Należy podkreślić, że tańsze plotery serii CM tną równie dobrze jak plotery SDX.
Głębokość cięcia ustawiamy ręcznie, ale jeżeli potrafimy to zrobić, to plotery CM tną nawet lepiej niż plotery SDX. Wynika to z faktu, że człowiek, jeżeli potrafi,  jest w stanie lepiej dobrać parametry cięcia niż komputer, szczególnie na trudnych nietypowych materiałach.

Plotery SDX są kompatybilne z nożami z ręcznym ustawianiem głębokości cięcia, można wyłączyć funkcję automatycznego ustawiania głębokości cięcia i pracować w trybie ręcznym.

Jeśli nie jesteś pewien, który model będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego - pomożemy jak możemy :)

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl