
Oferta dla szkół – kreatywne urządzenia Brother
Firma Brother – japoński producent urządzeń biurowych i maszyn do szycia zaprojektował nową linię sprzętów kreatywnych dedykowaną pasjonatom zdobień i personalizacji, która idealnie odpowiada na potrzeby edukacji zintegrowanej skupionej na zdobywaniu praktycznych umiejętności i rozwijaniu kreatywności w środowisku nowoczesnych technologii. Oto one:
Hafciarka Skitch PP1
nowy koncept hafciarki z wolnym ramieniem, zaprojektowanej tak, by wykorzystać smartfon i aplikację Artspira do przesyłania, przechowywania, projektowania wzorów i sterowania całym procesem haftowania
Ploter ScanNCut serii SDX
narzędzie wyposażone w skaner do wycinania nożem mechanicznym z papieru, folii, tkanin i filcu, przydatne do wszelkich prac kreatywnych, scrapbookingu, wyszywania aplikacji, naszywek czy drukowanych nalepek
Drukarka sublimacyjna SP1
umożliwia wykonywanie personalizowanych nadruków na kubkach, na tworzywach sztucznych, na tekstyliach, nawet na metalu w technologii termotransferu (wymaga zastosowania prasy termicznej)
Oprogramowanie Artspira, PEDesign
do samodzielnego projektowania grafik, wzorów do wyszywania i wycinania
Zapewniamy pełne wsparcie serwisowe i techniczne, materiały eksploatacyjne, referencje szkół partnerskich i aktywnych użytkowników sprzętów Brother w warunkach pracowni szkolnych. Szkolimy z technologii zdobienia i personalizacji. Pomagamy w tworzeniu scenariuszy zajęć czy konspektów lekcji w zakresie hobbystycznych pasji, ale też przygotowania do zawodu (obsługa programów graficznych, wykonywanie zdobień na wyrobach gotowych, reklama wizualna). Sprzętów z naszej oferty można używać pojedynczo lub w zestawach, a korzystanie z oprogramowania daje możliwość współpracy interdyscyplinarnej – na przykład zajęcia informatyczne mogą być wstępem do działań rękodzielniczych w ramach zajęć praktyczno- technicznych, plastycznych, warsztatów zajęciowych... Zapraszamy do kontaktu! Przygotujemy spersonalizowaną ofertę dla Twojej szkoły z opcją odroczonej płatności.
Przygotujemy spersonalizowaną ofertę dla Twojej szkoły nawet z opcją odroczonej płatności. Zapraszamy do kontaktu!
Hafciarki w szkole? Tak – to możliwe! (Rękodzielnia - Szkoła Podstawowa Nr 53 w Szczecinie)
Tak właśnie wygląda wykorzystanie hafciarek Brother w jednej z polskich szkół podstawowych. Uczniowie tworzą tu własnoręcznie breloczki, „serduszkowe” poduszki, oryginalne etui na pędzle do makijażu i wiele innych kreatywnych projektów z wykorzystaniem haftu komputerowego.
To nie eksperyment – to rzeczywistość w zwykłej, publicznej placówce. Zainteresowanie wśród dzieci i nauczycieli przerosło oczekiwania – hafciarki szybko stały się ulubionym narzędziem w pracowni rękodzieła.
Ten przykład pokazuje, że się da. I że warto! Nasze maszyny Brother już dziś pracują w szkołach publicznych – z powodzeniem i z pasją. Żywo wspieramy idee edukacji praktycznej, budującej poczucie sprawczości, kreatywność i umiejętności techniczne młodych ludzi.
Hafciarka Brother SKITCH PP1 - uczy przez działanie
Co to jest Brother PP1?
To nowoczesna, kompaktowa hafciarka komputerowa, która pozwala łatwo nanosić wzory, napisy czy grafiki na tkaniny – takie jak koszulki, bluzy, torby, piórniki czy nawet czapki. Wzory tworzy się na telefonie lub tablecie i przesyła do maszyny, która sama wszystko wyhaftuje.

Jakie daje możliwości w szkole?
- Zajęcia plastyczne i techniczne
Dzieci projektują swoje własne hafty – mogą to być imiona, obrazki czy hasła. Potem
oglądają, jak hafciarka "ożywia" ich pomysł na materiale. - Nauka nowoczesnych technologii
Uczniowie uczą się korzystać z programów do projektowania haftów, obsługi maszyny,
a także rozumieją, jak działa proces haftowania sterowany komputerowo. - Tworzenie pamiątek i gadżetów
Klasa może haftować wspólne logo na wyjazd, naszywki na plecaki, imienne etui czy
upominki na szkolne wydarzenia. To też świetna forma personalizacji. - Rozwój szkolnych projektów i mini-przedsiębiorczości
Uczniowie mogą wspólnie zaplanować małą produkcję gadżetów np. na szkolny kiermasz –
uczą się organizacji, wyceny, marketingu.
Jakie wartości edukacyjne?
- Kreatywność i estetyka – dzieci tworzą swoje własne projekty i widzą efekt końcowy.
- Obsługa technologii – uczą się pracy z hafciarką i programami graficznymi.
- Precyzja i cierpliwość – haft wymaga dokładności, co rozwija koncentrację i uważność.
- Współpraca i planowanie – wspólne projekty to doskonała okazja do nauki pracy w grupie.
- Satysfakcja z tworzenia – uczniowie mają poczucie sprawczości, widząc coś, co sami
zaprojektowali i co „żyje” na koszulce czy torbie.
Ploter BROTHER ScanNCut – zamienia pomysły w rzeczywistość
Co to jest Brother ScanNCut serii SDX?
To nowoczesny ploter tnący z funkcją skanera, który samodzielnie wycina wzory z papieru, filcu, folii, materiału czy pianki. Ploter posiada setki wbudowanych wzorów do wycinania. Wystarczy zaprojektować coś na papierze lub ekranie, a maszyna zeskanuje i precyzyjnie to wytnie –litery, kształty, napisy, dekoracje. Idealny do projektów plastycznych, technicznych, szyciowych i dekoracyjnych.

Jakie daje możliwości w szkole?
- Plastyka, technika i informatyka
Dzieci mogą tworzyć własne naklejki, kartki okolicznościowe, szablony, dekoracje na gazetki
szkolnej, klasowe plakaty czy własne etykiety. - Dekoracje i organizacja przestrzeni
Uczniowie mogą sami tworzyć ozdoby na święta, dni tematyczne, plakaty na akademie czy
oznaczenia sal. To rozwija estetykę i daje radość z upiększania swojego miejsca. - Personalizacja przedmiotów
Z folii można wycinać imiona, grafiki, cytaty i naklejać je na zeszyty, bidony, okładki, a nawet
na koszulki (po przeniesieniu np. z użyciem prasy). - Projekty zespołowe i kreatywne działania
Ploter pozwala przygotować np. gry planszowe, zestawy edukacyjne, pomoce dydaktyczne
robione przez dzieci – wszystko według ich pomysłów.
Jakie wartości edukacyjne?
- Rozwijanie kreatywności – dzieci uczą się projektować i tworzyć coś od zera.
- Technologia i precyzja – obsługa plotera to nauka nowoczesnego narzędzia i dokładnego
działania. - Planowanie i organizacja – projekty wymagają przemyślenia krok po kroku, od pomysłu do
wykonania. - Praca zespołowa i dzielenie się rolami – świetne ćwiczenie współpracy w grupie.
- Poczucie sprawczości – uczniowie widzą, że mogą coś zaprojektować i samodzielnie wykonać.
Brother SDX to idealne narzędzie do nauki przez działanie – łączy technologię, sztukę i kreatywność
w praktyczny sposób.
Drukarka sublimacyjna BROTHER SP1 – mała drukarka, wielkie możliwości
Co to jest Brother SP1?
To kompaktowa drukarka sublimacyjna, która pozwala drukować kolorowe wzory na specjalnym papierze, a potem przenosić je na różne przedmioty – jak koszulki, kubki, torby czy podkładki pod myszkę. Wszystko dzięki specjalnemu procesowi zwanemu sublimacją.

Jakie daje możliwości w szkole?
- Zajęcia plastyczne i kreatywne
Dzieci mogą tworzyć własne grafiki, rysunki czy napisy i potem przenieść je np. na
koszulkę lub torbę. To rozwija wyobraźnię i kreatywność. - Technika i informatyka
Uczniowie uczą się obsługi programów graficznych, projektowania, poznają działanie
drukarki i proces druku sublimacyjnego – to praktyczne połączenie technologii i sztuki. - Projekty szkolne i pamiątki
Klasa może zaprojektować swoje własne koszulki na wycieczkę, kubki z logo szkoły czy
nagrody w konkursach. Dzieci uczą się pracy zespołowej i planowania. - Rozwój przedsiębiorczości
Uczniowie mogą stworzyć małą "szkolną firmę", która produkuje np. spersonalizowane
gadżety na kiermasze czy festyny. To nauka biznesowego myślenia w praktyce.
Jakie wartości edukacyjne?
- Kreatywność i ekspresja – dzieci uczą się, jak wyrażać siebie przez sztukę i projektowanie.
- Technologia w praktyce – poznają jak działa drukarka, jak używać programów graficznych.
- Praca zespołowa i planowanie – wspólne projekty rozwijają umiejętności miękkie.
- Samodzielność i pewność siebie – widząc swój pomysł przeniesiony na realny przedmiot,
dzieci czują dumę i motywację.
Zestaw kreatywny Brother – nasza propozycja
W zestawie taniej!
Specjalnie dla szkół przygotowaliśmy zestaw urządzeń, który idealnie sprawdzi się nie tylko na zajęciach artystyczno-technicznych, ale może też być z pewnością wykorzystany na informatyce jako wprawka z projektowania, czy programowania.
Zależnie od potrzeb edukacyjnych Waszej placówki i na konkretne życzenie możemy opracować optymalną ofertę sprzętów oraz akcesoriów – poniższe zestawy proszę traktować przykładowo. Czasem wymagane są dodatkowe stanowiska do nauki projektowania na kilku komputerach, czasem szkoła potrzebuje rozbudować tylko jedną branżę (kącik hafciarski lub pracownię sublimacji...). A czasem w pracowni po prostu brakuje maszyn do szycia - to też potrafimy załatwić, zapoznaj się z naszą ofertą maszyn do szycia!
Dla szkół zawsze staramy się oferować solidne rozwiązania w lepszej cenie – zależy nam na rozwijaniu kreatywności i zdobywaniu praktycznych umiejętności już od najmłodszych lat. Poczucie sprawczości daje świetną bazę na przyszłe szczęśliwe życie.
Zapytaj o indywidualną ofertę dla Twojej placówki!
Formularz kontaktowy
