Kilka porad dotyczących coverloka Brother CV3440/CV3550 0
Kilka porad dotyczących coverloka Brother CV3440/CV3550

 

Cover niesamowicie przyspiesza wykańczanie ubrań - obrębienie brzegów oraz podwinięcie maszyna ta wykonuje w czasie jednej operacji. Efektem jest bardzo estetyczne, nienaganne i fachowe wykończenie odzieży. 


 

 

Aby w pełni korzystać z możliwości tego sprzętu warto poznać kilka zasad, które pomogą w przyjemny sposób pracować z tą maszyną.

 

Po pierwsze nici - cover najlepiej pracuje na dużych szpulkach, takich, jakich używa się do owerloków. Naprężenia są wtedy odpowiednie, nici się nie blokują i szycie przebiega bezproblemowo. 

Nici powinny być poliestrowe, dobrej jakości. Uważajcie na nici, które pochodzą od niesprawdzonych producentów, są zakurzone lub mają pętelki - nie ma wtedy szans, aby maszyna pracowała prawidłowo.

 

 

Po drugie - igły. Należy je dobierać do materiału jaki szyjecie - inne do dzianin inne do tkanin. Do covera wkładamy igły półpłaskie, takie jak do maszyny wieloczynnościowej czy owerloka. Niektórzy producenci mają w ofercie igły specjalnie przeznaczone ( https://modanaszycie.pl/pl/p/Igly-ORGAN-ELX705-grubosc-80-do-overlocka-i-covera-domoweg/23093729) do tego typu maszyny. 

Ważne jest, żeby igły były ostre i proste. Pamiętajcie o tym, że co jakiś czas należy igły wymieniać - tyczy się to każdej maszyny szyjącej. Igły się najzwyczajniej w świecie zużywają i tępią. 

Jeśli wiec cover nie wiąże ściegu, albo przepuszcza go - sprawdźcie i wymieńcie igły.

 

Po trzecie - sposób nawleczenia covera. Nie jest to trudna do nawlekania maszyna, ale warto przed pierwszym użyciem zapoznać się z instrukcją obsługi i dobrze poznać drogę prowadzenia nici. Może się okazać, że opuścicie jeden punkt i to zaważy na prawidłowej pracy tej maszyny.

 

Po czwarte - ważne jest prawidłowe kończenie ściegu, sposób wyciągania materiału spod stopki. Cover to maszyna, która po zakończonym szyciu przez chwilę jeszcze „trzyma” materiał, podobnie jak jest w owerloku. Aby uwolnić materiał spod maszyny należy to zrobić w fachowy sposób - najprościej jest po zakończonym szyciu podnieść igły do góry, pociągnąć materiał do tyłu, tak, aby wyciągnęło się trochę nici. 

Obcinamy nitki wychodzące od igieł - i tylko te i pociągamy materiał w lewą stronę, tak, aby nitki od igieł przeszły na lewą stronę materiału. 

Po tym obcinamy nitkę od chwytacza i zawiązujemy wszystkie nitki razem w supełek. Nic nie będzie się pruło.

Ważne jest aby nie szarpać za materiał, nie próbować go na siłę wyciągać spod stopki w ten sposób można uszkodzić maszynę lub wygiąć igły. 

 

I na koniec - może to trochę zabawne, ale bądźcie dobrzy dla swojego covera i nastawcie się pozytywnie do pracy z nim.Nie szarpcie nici, sprawdzajcie poprawność ustawień, używajcie dobrych nici i igieł a maszyna odwdzięczy się wam pięknymi wykończeniami i przeszyciami. Dobrej zabawy!

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl