HaftMaster

HaftMaster - prawdziwą sztuką w hafciarstwie jest wybór właściwego sposobu stabilizacji materiału. Dzięki produktom HaftMaster komfortowo osiągniesz mistrzowską jakość.

Wszelkie materiały HaftMaster możemy stosować do zadań hafciarskich na wszystkich rodzajach maszyn do haftu – domowych, profesjonalnych jednogłowicowych i potężnych automatach wielogłowicowych, możemy upinać w delikatnych i małych tamborkach domowych, wszystkich standardowych przemysłowych, na dużych ramach do bordiury, metalowych, drewnianych, ramkach magnetycznych i wszelkich innych zaciskowych… Dobrane właściwie do danego zlecenia eliminują zagniecenia materiału i gwarantują estetykę i wysoką jakość haftu.

Nasza oferta to:

  • Uniwersalne flizeliny wydzieralne HaftMaster, idealnie stabilne w dwóch kierunkach w różnych grubościach i kolorach to najlepszy wybór dla haftów wyszywanych na podłożach tkaninowych, czyli głównie odzieży, obrusach, torbach, taśmach, derkach, filcu… a nawet na skajach i skórach. Struktura flizeliny wydzieralnej HaftMaster, sprawia, że usuwanie nadmiaru podkładu jest szybkie, tanie i bezpieczniejsze niż użycie podkładu, który trzeba wyciąć nożyczkami. Zalecamy wydzieranie podkładu jak najbliżej szwów. Po ręcznym usunięciu uniwersalnej flizeliny HaftMaster haft pozostaje pełny i nie ściąga tkaniny, a w dalszej eksploatacji, szczególnie po kolejnych praniach resztki „papieru” stają się mięciutkie i zupełnie nie przeszkadzają w bezpośrednim kontakcie z ciałem. Przy produkcji flizelin typu „wetlaid” zastosowano włókna naturalne i syntetyczne, które są na tyle krótkie, że można je łatwo podrzeć, ale wystarczająco długie, aby nie rozrywały stabilizującej struktury podkładu za każdym uderzeniem igły. W niektórych przypadkach warto te flizelinę wyciąć nożyczkami pozostawiając od spodu trwałą stabilizację. Po pierwszym praniu nie powinna przeszkadzać nawet w bezpośrednim kontakcie ze skórą.
  • Flizeliny do wycinania HaftMaster typu CUTAWAY to idealny wybór w sytuacji, gdy bez szkody po wyszyciu haftu możemy pozostawić równo przyciętą flizelinę na lewej stronie odzieży. Elastyczne dzianiny z lycrą lub włóczkowe i inne delikatne tkaniny wymagają podkładów o wysokiej jakości i stabilności. Dzięki temu zdobienie nie zdeformuje się po zdjęciu z tamborka i wszystkie szczegóły projektu zostaną zachowane. Ogólnie rzecz biorąc, cutawaye są stabilniejsze dzięki wyższej gramaturze i gęstości niż flizeliny wydzieralne i są całkowicie odporne na dziurawienie przez igłę. Zazwyczaj są miękkie i przyjemne w dotyku, co jest ważne, ponieważ nie usuwa się ich całkowicie i pozostają po lewej stronie odzieży, często w noszeniu dotykają ciała.
  • Flizelina do haftowania czapek HARDER to wyjątkowy produkt. Nie wszystkie flizeliny mogą być bezpiecznie stosowane do haftowania czapek bejsbolówek. Haft w polu cylindrycznym w praktyce jest trudniejszy, igła pokonuje większy opór, maszyna powinna pracować wolniej. Idealny jest ciężki, sztywny podkład, łatwy do usunięcia przez wyrwanie w każdym kierunku, pozwalający zachować doskonałą jakość ściegu. W razie potrzeby zalecamy do czapek stosowanie podwójnej warstwy flizeliny.
  • Hydrofolia – folia rozpuszczalna w wodzie HaftMaster to przezroczysta rozpuszczalna w wodzie folia wykorzystywana do ułożenia pod haftem „włosków” materiału typu frotte, aksamit czy polar. Stosowana jest niezależnie od spodniej stabilizacji materiału w tamborku – arkusz hydrofolii układamy na wierzchu tamborka przed wykonaniem haftu. Jej zadaniem jest estetyczne sprasowanie rozwichrzonej tkaniny/dzianiny. Dodatkową korzyścią jest oszczędność czasu i nici – haft wyszywany na hydrofolii nie musi być gęsty, więc przy okazji osiągamy wzrost wydajności.
  • Flizelina rozpuszczalna w wodzie HaftMaster to na oko zwykła biała flizelina, jednakowo nierozciągliwa w dwu kierunkach, świetnie stabilizująca materiał czy dzianinę pod haftem. Jej unikalną zaletą jest fakt, że w kontakcie z wodą znika całkowicie nie pozostawiając śladu. Idealnie sprawdza się tam, gdzie zależy nam, aby od lewej strony haftu nie pozostawić żadnych śladów ani resztek i uzyskać efekt super estetycznego wykończenia, więc możemy użyć jej zamiennie w prawie w każdej sytuacji – do haftu na Tshirtach, bluzach, koszulach itp. Jednak nasza flizelina rozpuszczalna w wodzie HaftMaster stworzona została na potrzeby wyszywania haftów na przezroczystych podłożach (tiule, firany, cienkie, prześwitujące, delikatne tkaniny i dzianiny) i do produkcji gipiury, koronek, haftów richelieu… W porównaniu do hydrofolii czasem z braku laku używanej w podobnym celu, jest bardziej stabilna i bezpieczna w użyciu, nie rozedrze się, nie naciągnie, nie pęknie pod uderzeniem igły.
  • Termofolia HaftMaster to klej w postaci przezroczystej folii, która pod wpływem temperatury osiąga właściwości klejące. Stosowana jest w hafciarstwie do mocowania wyciętych elementów aplikacji (jak naklejania łatek np. na odzieży) przed przyhaftowaniem oraz do wykańczania emblematów/naszywek. Pozwala uzyskać estetyczne wykończenie spodu naszywki, a dodatkowo możliwość ponownego wgrzania emblematu na gotowej odzieży (zamiast przyszywania). Daje wiele możliwości zastosowań w pracach kreatywnych.

 

Uniwersalna flizelina hafciarska HaftMaster wydzieralna w dwóch kierunkach
HM/POWER/40

Uniwersalna, najbardziej popularna flizelina stosowana w hafciarstwie, zwana też papierem hafciarskim. Występuje w trzech grubościach:
38g cieńsza i stabilna,
50g średnio mocna,
70g grubsza i mocniejsza.

Łatwa do usunięcia palcami. Po pierwszym praniu staje się miękka i nie powinna przeszkadzać nawet w bezpośrednim kontakcie z ciałem.

Skład: celuloza, poliester.
Produkt posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100
Rozmiar: 50cm x 10mb

 

ZOBACZ W SKLEPIE

 

 

 

Flizelina hafciarska CUTAWAY 80g - do wycinania nożyczkami
HM/POWER/CS1080

Ze wszystkich typów flizelin stabilizuje najlepiej. Idealna wszędzie tam, gdzie wymagana jest mocna stabilizacja i nie trzeba usuwać resztek włókniny, bo są niewidoczne i nie przeszkadzają. Miękka i wygodna w noszeniu, nie powinna przeszkadzać nawet przy bezpośrednim kontakcie z ciałem.

Zastosowanie: dzianiny swetrowe, Tshirtowe, polo,
bluzy, czapki wełniane, stroje sportowe itp., a także
wszystkie projekty z dużą ilością ściegów.

Skład: poliester.

Produkt posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100
Rozmiar: 50cm x 5mb

 

MIX FLIZELIN do hafciarek domowych


Zestaw różnych materiałów hafciarskich, żelazny zapas próbek, prawdziwe must have na początek przygody z haftem cyfrowym – do prób i testów najlepszego hafciarskiego podkładu, czy folii.

Zawiera 8 arkuszy w formacie 0,5m x 1mb:
• flizelina uniwersalna wydzieralna w dwóch kierunkach
• flizelina typu CUTAWAY
• hydrofolia do haftu

 

 

Hydrofolia hafciarska 25mic HaftMaster rozpuszczalna w wodzie
HM/POWER/SF025

Uniwersalna, średnio cienka folia stosowana w hafciarstwie, grubość 25 mic. Elastyczna, wygodna, skuteczna i łatwa do usunięcia.

Skład: PVA

Rozmiar: 100cm x 5mb
Sposób użycia: wytnij arkusz folii i ułóż go na wierzchu haftowanego materiału. Upnij obie warstwy w tamborku, uważając aby nie powstały zagniecenia. Wyhaftuj wzór. Usuwaj folię za pomocą letniej wody lub pary wodnej. Dobrze sprawdza się steamer.

UWAGA! Hydrofolia jest wrażliwa na wilgotność powietrza (w zbyt suchym środowisku stanie się krucha, a w wilgotnym gumowata), dlatego zawsze przechowuj ją szczelnie zamkniętą, najlepiej w torbie foliowej.

 

 

 

 

 

 

Kup maszynę stacjonarnie w Warszawie!

Sklep-Warszawa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl