Możliwości zdobienia tekstyliów 0
Możliwości zdobienia tekstyliów

Folia flex i flock Personalizacja to najlepiej rozwijający się trend ostatnich czasów, zarówno w sferze detalicznej, jak i na szeroko rozumianym rynku reklamowym. Ulubiona grafika i kolor nadruku niekoniecznie są dostępne w ofercie sklepów z odzieżą, a potrzeba umieszczania na materiałach swojego indywidualnego wzoru, logo czy reklamy nieustająco rośnie. Najszybsza metoda transferu termicznego, to naklejanie folii przy pomocy nacisku i temperatury, pozwala na nieograniczoną personalizację tekstyliów, które chcemy zdobić. Plotery z serii ScanNCut pozwalają na profesjonalne cięcie folii flex i flock, nawet bez uprzednio przygotowanej grafiki na komputerze. Wystarczy odręczny rysunek lub wydruk grafiki na zwykłej drukarce domowej.

Wszystkie plotery ScanNCut zostały wyposażone w możliwość skanowania wzoru z papieru. Jednak, aby nasz projekt był w pełni profesjonalny lepiej jest się posłużyć programem graficznym. I tu również możemy liczyć na pomoc Brothera (ScanNCutcanvas), który zapewnia w pełni darmowe oprogramowanie. Wszystkie plotery ScanNCut czytają format grafiki SVG, dostępny w większości programów do projektowania wektorowego. Nawet Microsoft udostępnia darmową aplikację (Boxy SVG) służącą do projektowania i zapisywania w formacie SVG. Wystarczy kilka prostych kroków, aby na naszej koszulce pojawiła się ulubiona grafika, dowolny wzór czy logo firmy.

 

Po wycięciu grafiki z folii termicznej należy odpowiednio wykonać działanie, które szeroko nazywa się termotransferem. Jest to prosta czynność, która polega na aktywacji termicznej i ciśnieniowej kleju zawartego w folii. Do tego celu można wykorzystać nawet domowe żelazko. Jednak należy pamiętać, że folia potrzebuje nie tylko określonej temperatury, ale też nacisku. Takie parametry najlepiej uzyskuje się dysponując nawet najprostszą prasą termiczną.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl