Okiem Projektanta - Brother F460 0
Okiem Projektanta - Brother F460

Trudno wyrazić swoje zdanie o maszynie mając przed oczyma tylko i wyłącznie jej dane techniczne, żeby rzeczywiście wyrobić sobie o niej opinię należy przy tej maszynie usiąść i się nią pobawić. Maszynę Brother Innovis F460 polubiłem od pierwszych uderzeń igły, od razu wiedziałem, że praca na niej to będzie czysta przyjemność. Po pierwsze cisza... Chwytacz rotacyjny sprawia, że maszyna jest bardzo cichutka. Dodajmy do tego możliwość regulacji prędkości szycia (którą można dostosować do swoich umiejętności) oraz intuicyjną obsługę – to wszystko czyni szycie na tej maszynie relaksującym zajęciem.

Maszyna sprawia wrażenie jakby robiła to sama - kiedy wykonywałem ozdobne przeszycia na lnianych, skośnych paskach, z których uszyłem spódniczkę, prawie w ogóle nie musiałem pilnować materiału. Tylko siedziałem i wpatrywałem się jak Innovis F460 sama wyczarowuje przepiękne wzory na tkaninie. Wszystko dzieje się tak prosto za sprawą innowacyjnego systemu transportu materiału SFDS. Zastosowano w nim inny sposób przesuwania materiału – ząbki poruszają się po obrysie prostokąta i dzięki temu idealnie podają materiał pod stopkę. Materiał nie rozciąga się, a szycie można zacząć już od samej krawędzi co przy cienkich materiałach bywa często kłopotliwe.

Nawet zszycie elementów po skosie jest proste, miłośnicy szycia patchworków będą bardzo zadowoleni z tej maszyny. W czasie moich prób szyłem m. in . szyfon, jeans, skórę, z każdym z tym materiałów F460 poradziła sobie bez najmniejszych problemów. 

Być może maszyna wygląda na delikatną i takie opinie słyszeliście może niekiedy o maszynach komputerowych, ale to nieprawda. Jest to silny i porządny sprzęt, metalowa rama i solidnie wykonane podzespoły sprawiają, że ta maszyna posłuży wiele lat.

Mieliście kiedyś problemy z upychaniem wielkich zwojów materiału po prawej stronie maszyny kiedy chcieliście w odpowiednią stronę wykonać ścieg lub wzmocnić przeszycie?

 

Mając tę maszynę i opcję lustrzanego odbicia ściegu możecie zapomnieć o tym kłopocie. Wystarczy tylko wybrać tę opcję na wyświetlaczu i maszyna sama odwróci ścieg. Dzięki temu większość przeszyć można wykonać w taki sposób, aby zwoje materiału były zawsze po lewej stronie igły (tu, gdzie nie ogranicza ich obudowa maszyny).

Wygodną pracę na maszynie gwarantuje powiększone pole pracy oraz kilka diod LED, które sprawiają, że wokół igły jest naprawdę jasno.

Wisienką na torcie jest zawrotna ilość ściegów ozdobnych oraz kilka czcionek umożliwiających haftowanie liter, ba! Jest nawet możliwość zaprojektowania własnego ściegu. Z takim wsparciem z łatwością doprawisz swoje tekstylia domowe i ubrania. A jak wiadomo, diabeł tkwi w szczególe.

Jednym słowem jestem zachwycony, ta maszyna daje samą radość podczas szycia! Dzięki modelowi F460 wzniesiesz się na nowy poziom użytkowania. Realizacja nawet najbardziej szalonego pomysłu stanie się prostsza niż kiedykolwiek!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl